Tylko jeden nieszkodliwy objaw oznacza, że ​​czas udać się do kardiologa

Zdjęcie: z otwartych źródeł

Jest jeden objaw, który często jest ignorowany, ale to taki, który mówi, że należy jak najszybciej udać się do lekarza.

Większość ludzi nie lubi chodzić do lekarza, a często wielu udaje się do tak ważnych specjalistów jak kardiolog po poważnym pogorszeniu stanu zdrowia. Jest jeden objaw, który często jest ignorowany, ale to taki, który mówi, że należy jak najszybciej udać się do lekarza. Na jaki objaw należy zwrócić uwagę i dlaczego sygnalizuje on konieczność wizyty u kardiologa – donosi RBC-Ukraina w nawiązaniu do Parady.

Według kardiologa z St. Joseph’s Medical Center, Shannon Vinakur, MD, jednym z objawów, którego ludzie nie traktują poważnie, jest dyskomfort w klatce piersiowej.

Ten dyskomfort jest często mylony z niestrawnością, ale w rzeczywistości może wskazywać na problemy z sercem.

„Miałem pacjentów i członków rodziny, którzy myśleli, że mają niestrawność, ale po zwróceniu się o pomoc medyczną zdiagnozowano u nich zawał serca” – powiedział lekarz.

Dodał, że niestety nie zawsze pacjenci przeżywają te ukryte zawały, ale mimo to lepiej zachować ostrożność i skontaktować się z lekarzem, gdy poczujesz, że coś jest nie tak.

„Uczucie dyskomfortu w klatce piersiowej jest klasycznym objawem chorób układu krążenia i pojawia się w wyniku zatorów w tętnicach serca” – wyjaśnia Vinakur.

Dlatego jeśli doświadczysz czegoś takiego, powinieneś skontaktować się z lekarzem rodzinnym, a następnie w razie potrzeby możesz zostać skierowany do kardiologa. Twój lekarz rodzinny będzie w stanie ustalić, czy ból ten ma związek z problemami z przewodem pokarmowym, czy z układem mięśniowo-szkieletowym.

Szczególną uwagę należy zwrócić na dyskomfort pojawiający się podczas wysiłku fizycznego i ustępujący po odpoczynku – taki objaw może stać się ważnym sygnałem, że ból sygnalizuje problemy z sercem.

„Jest to szczególnie ważne i zalecane, jeśli masz czynniki ryzyka chorób układu krążenia, w tym wiek (powyżej 45 lat w przypadku mężczyzn, powyżej 55 lat w przypadku kobiet), wysokie ciśnienie krwi, wysoki poziom cholesterolu, cukrzycę, palenie tytoniu w przeszłości lub historię rodziny wcześniactwa, a nawet śmierci – podkreśla specjalistka.

Dodaje, że inne czynniki ryzyka, które należy wziąć pod uwagę, to to, czy byłaś leczona z powodu raka (w tym napromieniania klatki piersiowej i niektórych rodzajów chemioterapii), chorób autoimmunologicznych, urazów lub przemocy w dzieciństwie, stanów związanych z ciążą, w tym stanu przedrzucawkowego, cukrzycy ciążowej, poronień mnogich .

Rating
( No ratings yet )
Elite Strefa Kobiet