Pielęgnacja kwiatów eucharystycznych: przeszczepianie, rozmnażanie

Eucharystia Pamiętam, że dorastałam wszędzie, można było go nawet znaleźć w placówkach oświatowych, ale potem gdzieś zniknął, a jego miejsce zajął geranium. Kwiat przyciąga uwagę nie tylko swoim pięknem, ale także łatwością pielęgnacji, dlatego zapewne był w swoim czasie tak popularny.

Pielęgnacja i uprawa Eucharystii

Choć kwiat nie jest wobec siebie aż tak wymagający, to nie trzeba wiele wysiłku, aby zachwycił nas kwitnieniem.

Podkładowy

Eucharis rośnie na żyznej glebie bogatej w materię organiczną. Zwykle używam kupionej w sklepie gleby specjalnie do kwiatów w pomieszczeniach; jest ona doskonale zbilansowana i idealnie pasuje do naszego kwiatu. Możesz przygotować go samodzielnie latem, w tym celu musisz wymieszać ziemię darniową, torf, próchnicę, ziemię liściastą i piasek w stosunku 1 do 1.

Temperatura

Nasza temperatura pokojowa wynosząca 22-26 stopni jest idealna do wzrostu i kwitnienia. Ale w okresie odpoczynku zaleca się +16 +18 stopni.

Oświetlenie

Kwiat potrzebuje słabego światła, ponieważ w swoim naturalnym środowisku rośnie w niższych warstwach lasów. Światło powinno być rozproszone lub nawet półcień. Na słońcu liście zaczną białawieć, a nawet żółknąć.

Wilgotność

Kwiat potrzebuje dużej wilgotności, ponieważ jest rośliną tropikalną i preferuje poziom wilgotności bliższy 50%. Zaleca się oprysk przynajmniej raz dziennie.

Latem trzeba go często podlewać, ale umiarkowanie – nie ma potrzeby zalewania. Przydatne jest częste opryskiwanie liści. I okresowo wycieraj je wilgotną gąbką.

Gdy kwiat więdnie, rozpoczyna się okres spoczynku trwający 1-1,5 miesiąca. W tym czasie podlewanie rośliny można ograniczyć do minimum.

Nawozy

Do karmienia eucharis używam płynnego nawozu z humatami i mikroelementami.

Rating
( No ratings yet )
Elite Strefa Kobiet