Funkcje i zasady zbierania sadzonek papryki – jak i kiedy to zrobić

Prawidłowy zbiór sadzonek papryki jest zadaniem jubilera, ponieważ korzenie papryki są bardzo cienkie i delikatne. Wiele osób nie lubi zbierania, ale wręcz przeciwnie, popieram to, ponieważ uważam, że zbieranie jest dobrym stymulatorem wzrostu.

Do zbioru będziemy potrzebować kubków i dobrej mieszanki gleby składającej się z równych części torfu, piasku i próchnicy. Moja rada jest taka: kupuj pojemniki z otworami drenażowymi, dzięki czemu nadmiar wilgoci nie zostanie zatrzymany, a korzenie będą zabezpieczone przed możliwością gnicia.

Pieprz bardzo ciepłolubi i do zbioru potrzebna jest optymalna temperatura, najlepiej od +20 do +25 stopni Celsjusza.

Moja rada dla ciebie jest taka, że ​​przed zbiorem umieść sadzonki w chłodnym pomieszczeniu na noc, wtedy sadzonki będą mogły się wzmocnić. A przed zbiorem podlewaj sadzonki częściej, aby gleba była bardziej elastyczna.

Sadzonkę papryki przesadza się z małego pojemnika do dużego, pozostawiając grudkę ziemi w miejscu, w którym znajdują się korzenie.

Papryki nigdy nie należy ściskać. Jak pisałem powyżej, staramy się, aby system root był jak najbardziej nienaruszony.

Pielęgnacja sadzonek po zbiorze

Po zerwaniu sadzonek papryki należy zapewnić odpowiednią pielęgnację, aby rośliny dobrze się rozwinęły i zapuściły korzenie. Oto kilka podstawowych zasad pielęgnacji sadzonek po zbiorze:

1. Podlewanie. Sadzonki należy podlewać co kilka dni, aby zapobiec ich wysychaniu, zwłaszcza gdy jest gorąco i jest mało wilgoci. Podlewaj, żeby nie zamoczyć liści.

2. Oświetlenie. Sadzonki papryki należy przechowywać w jasnym miejscu, aby rośliny otrzymały wystarczającą ilość światła. Jeśli w pomieszczeniu jest mało naturalnego światła lub sadzonki znajdują się całkowicie w półcieniu, można zastosować dodatkowe oświetlenie, na przykład fitolampy.

3. Temperatura. Sadzonki papryki należy przechowywać w określonej temperaturze. Optymalna temperatura do wzrostu sadzonek papryki to około 20-25 stopni Celsjusza w dzień i 16-18 stopni Celsjusza w nocy.

4. Wentylacja. Wielu zaniedbuje tę procedurę i na próżno, ponieważ bez wentylacji łatwo mogą powstać grzyby i inne szkodliwe rany, które, jeśli nie zostaną złagodzone, z pewnością zaszkodzą papryce. Wietrząc paprykę utwardzamy ją również przed posadzeniem w ziemi. Rodzaj naturalnej aklimatyzacji.

5. Badanie na choroby. Co najmniej raz w tygodniu dokładnie sprawdzaj sadzonki pod kątem owadów; można je zobaczyć gołym okiem.

Najważniejsze jest, aby pamiętać, aby papryka była ciepła i zapewniała wystarczającą ilość światła.

Rating
( No ratings yet )
Elite Strefa Kobiet