Jak i kiedy prawidłowo karmić paprykę przed i po posadzeniu

Wcześniej rzadko nawożę paprykę i na próżno papryka gnije, a czasem jajniki się kruszą. Karmienie papryki jest konieczne zarówno w okresie kwitnienia, jak i po nim, pieprz zużywa dużo zasobów, a naszym zadaniem jako doświadczonych ogrodników jest ich uzupełnienie.

Podczas sadzenia, kwitnienia, a nawet owocowania, pieprz pochłania ogromną ilość składników odżywczych, a naszym zadaniem jest mu w tym pomóc.

Pierwsze i kolejne karmienie papryką

Pierwsze karmienie papryki jest bardzo ważne i zdecydowanie nie radzę go pomijać. Nawożenie można wykonać, gdy sadzonki osiągną wiek 2 miesięcy, tuż przed sadzeniem w otwartym terenie lub w szklarni, w zależności od tego, gdzie zamierzasz je sadzić. Po zerwaniu papryki należy podać pierwsze karmienie 10 g azotanu amonu, 25 g superfosfatu i 15 g siarczanu potasu na 10 litrów wody. Po 2 tygodniach możesz powtórzyć karmienie.

Nawiasem mówiąc, aby pieprz dobrze się czuł po posadzeniu, możesz przygotować przyszłe łóżko jesienią. Aby to zrobić, dodaj obornik i 20 g superfosfatu do łóżka ogrodowego. Dzięki temu papryka otrzyma ogromną ilość składników odżywczych potrzebnych do wzrostu.

Zwiększy to również odporność rośliny i zapobiegnie pojawieniu się zgnilizny; pewnego roku dotknięte zostały wszystkie moje papryki. Pogoda była okropna i deszczowa, a grzyb szybko rozprzestrzenił się na sąsiednie krzaki. Musieliśmy zebrać plony przed terminem, zanim wszystkie owoce uległy uszkodzeniu.

Po posadzeniu w ziemi: cechy żerowania papryki

Po posadzeniu sadzonek na otwartym terenie zaleca się karmienie papryki w ciągu dwóch tygodni. Zwykle stosuję 2 łyżeczki na 10 litrów wody. mocznik i superfosfat. Podlewamy u korzenia w ilości 1 litra na roślinę.

Karmienie w okresie kwitnienia

Podczas kwitnienia, gdy pieprz zaczyna tworzyć jajniki, dodaj kolejny nawóz 10 g. azotan amonu, 25 g superfosfatu i 25 g siarczanu potasu na 10 litrów wody. Zawsze używamy wody destylowanej. W tym celu zazwyczaj wybieram go rano i wygrzewa się w słońcu. Po wieczornym podlewaniu dodaję nawóz.

Zawsze staram się dokarmiać wszystkie uprawy, ponieważ nawożenie nie tylko zwiększa plon, ale także chroni przed szkodnikami i szkodliwymi mikroorganizmami. To prosty sposób, aby pomóc papryce kwitnąć i owocować. Nawozy stosujemy zarówno w otwartym terenie, jak i w szklarni.

Rating
( No ratings yet )
Elite Strefa Kobiet