Jak nawilżyć, zmiękczyć i chronić dłonie w chłodne dni

Zdjęcie: z otwartych źródeł

Jak chronić dłonie przed wiatrem, zimnem i suchością

Zimą dłonie wysychają, a skóra łuszczy się i pęka. Dzieje się tak za sprawą suchego powietrza w ogrzewanych pomieszczeniach i zimnego powietrza na zewnątrz. Kosmetolog i dermatolog-wenerolog Anna Krawczuk opowiedziała, jak chronić dłonie przed wiatrem, zimnem i suchością.

Zasada nr 1: Nie myj rąk gorącą wodą

Naukowcy z Uniwersytetu Rutgers odkryli, że drobnoustroje są równie wrażliwe na zimną i gorącą wodę. Nie liczy się temperatura wody, ale przestrzeganie zasad mycia rąk:

  • nałóż mydło równomiernie na całą powierzchnię dłoni aż do dłoni;
  • umyj tył i przód dłoni pod bieżącą wodą;
  • zwróć uwagę na obszar między palcami, opuszkami palców i kciukami;
  • czas mycia rąk – co najmniej 20 sekund;
  • Temperatura wody jest komfortowa dla skóry, czyli nie parzy i nie zamraża dłoni.

Zasada nr 2: używaj naturalnego mydła

Mydło naturalne, podobnie jak mydło zapachowe, zawiera zasady. Normalna równowaga kwasowo-zasadowa mydła do rąk wynosi od 7 do 11 pH. Ale mydło naturalne nie zawiera agresywnych środków powierzchniowo czynnych (surfakantów), które zmywają lipidową warstwę ochronną z warstwy rogowej skóry. Regeneruje się, jednak jeśli często myjesz ręce, regeneruje się powoli.

Naturalne mydło zawiera olejki bazowe i eteryczne, napary ziołowe, kakao, miód, wosk pszczeli, glinkę i glicerynę.

Zasada nr 3: Po umyciu rąk nałóż na skórę krem ​​nawilżający.

Krem nawilżający szybko się wchłania, nasyca skórę składnikami nawilżającymi i likwiduje suchość (ściągnięcie). Dlatego szukaj w jego składzie wody, kwasu hialuronowego lub mlekowego, gliceryny, alantoiny, mocznika, aminokwasów i ekstraktów roślinnych. W kremie nawilżającym albo nie ma olejków, albo są one obecne w minimalnych ilościach.

Zasada nr 4: używaj kremu odżywczego

Odżywczy krem ​​zawiera olejki bazowe i ich pochodne, olejki eteryczne, lanolinę, skwalen, cholesterol, kwasy tłuszczowe, glicerynę. Do odżywczego kremu należy dodać składniki nawilżające, takie jak gliceryna. Jest osadzony w kompozycji lipidowo-olejowej, aby przyciągać cząsteczki wody.

Odżywczy krem ​​zmiękcza szorstką i spierzchniętą skórę, odbudowuje barierę lipidową i likwiduje podrażnienia.

Zimą należy na dzień stosować krem ​​nawilżający, a wieczorem i na noc nakładać krem ​​odżywczy. Jeśli skóra jest bardzo sucha i łuszcząca się, możesz zastosować olejki, ale kontynuuj kurację, aż znikną objawy wysuszenia i podrażnienia. Ponieważ oleje odżywiają i zmiękczają skórę, ale nie nawilżają.

Zasada nr 4: Złuszczaj skórę

Peeling to złuszczanie martwego naskórka. Aby pozbyć się łusek, zastosuj peelingi z kwasami owocowymi, peelingi cukrowe lub mineralne. Do skóry rąk i ciała w domu odpowiednia jest mieszanka ciasta kawowego i miodu. Lub mieszanina fusów z kawy i mydła w płynie.

Złuszczanie zrogowaciałych łusek poprawia mikrokrążenie krwi, zwiększa przepuszczalność skóry i przyspiesza procesy regeneracji. Skóra zostaje odnowiona i staje się gładka jak jedwab.

Zasada nr 5: Używaj masek do rąk

Mogą to być jednorazowe materiałowe maseczki-rękawiczki nasączone dobroczynnymi składnikami. Lub te żelowe i kremowe, które są dostarczane z rękawiczkami.

Rękawiczki kosmetyczne wielokrotnego użytku wykonane z bawełny poprawiają wchłanianie gęstego kremu lub nawilżającej maski do dłoni. Zaleca się noszenie ich na dłoniach przez co najmniej 30 minut. Można stosować na noc po nałożeniu odżywczego kremu lub olejku bazowego.

W naszej ofercie znajdują się także żelowe nawilżające rękawiczki SPA do użytku jednorazowego i wielokrotnego użytku. Spełniają te same zadania co inne maseczki – nawilżają, odżywiają, regenerują.

Częścią dodatkowej pielęgnacji są maseczki do rąk, podobnie jak maseczki na twarz. Aby uzyskać rezultaty, radzę stosować go na kursach – 2-3 razy w tygodniu. Rękawiczki SPA wielokrotnego użytku przeznaczone są na 20-30 zabiegów i więcej.

Zasada nr 6: Kochaj terapię parafinową

Do przeprowadzenia zabiegu niezbędny będzie zestaw do terapii parafinowej. Zawiera wszystko, czego potrzebujesz, od peelingu do rąk po krem ​​nawilżający. Możesz także kupić topielnik do parafiny, parafinę kosmetyczną i krem ​​do rąk, co pozwoli Ci zaoszczędzić marnotrawstwo.

  1. Pierwszym etapem terapii parafinowej jest wykonanie peelingu w celu usunięcia martwego naskórka.
  2. Po drugie, na suchą skórę nałóż olejek kosmetyczny lub krem ​​odżywczy.
  3. Po trzecie – ostrożnie zanurz rękę w ciepłej parafinie, następnie odczekaj 3-5 sekund, w tym czasie parafina na dłoni ostygnie i uformuje rękawiczkę. Zanurz rękę jeszcze 2 razy. W sumie należy zanurzyć każdą rękę w parafinie 3 razy.
  4. Czwarty etap – załóż na dłonie jednorazowe rękawiczki do terapii parafinowej lub plastikowe torby. Na górze – rękawica.
  5. Po piąte – po 20-25 minutach zdejmij rękawiczki wraz z gipsem dłoni. Dzieje się to łatwo i bezboleśnie, dzięki wstępnej aplikacji olejków lub kremu odżywczego.
  6. Po szóste, nałóż na skórę krem ​​nawilżający.

Jakie są zalety terapii parafinowej:

  • nawilża i zmiękcza skórę;
  • oczyszcza pory;
  • przywraca równowagę lipidową;
  • przyspiesza gojenie się ran i małych pęknięć;
  • poprawia mikrokrążenie krwi;
  • rozgrzewa skórę i stawy – wskazany przy zapaleniu wielostawowym.

Terapię parafinową można wykonywać raz w tygodniu.

Nie zaleca się wykonywania terapii gorącą parafiną w przypadku zakaźnych chorób skóry, cukrzycy, chorób układu sercowo-naczyniowego, przy otarciach, skaleczeniach, alergiach.

Rating
( No ratings yet )
Elite Strefa Kobiet