Oto dlaczego jesz, kiedy nie jesteś głodny: eksperci ujawniają 6 ważnych powodów

Zdjęcie: z otwartych źródeł

Jedzenie to nie tylko zapotrzebowanie organizmu na jedzenie, ale także przyjemność.

Czy odczuwasz niekontrolowaną potrzebę jedzenia, nawet gdy jesteś pełny? Nie zawsze chcesz jeść, bo jesteś głodny. Czasami jest to nieświadoma reakcja mózgu. A jedzenie to jedna z przyjemności życia.

Jakie są 6 powodów, które skłaniają Cię do ponownego jedzenia, gdy wcale nie jesteś głodny, mówi Cookist.

Dlaczego przyciąga nas jedzenie?

Jedzenie to nie tylko zapotrzebowanie organizmu na jedzenie, ale także przyjemność. Aby uniknąć problemów ze zdrowiem i sylwetką, należy przestrzegać właściwej diety i harmonogramu posiłków. Ale nie zawsze jemy jedzenie tylko wtedy, gdy jesteśmy głodni. Często pojawia się chęć zjedzenia czegoś – w odpowiedzi na nieświadomą reakcję mózgu.

Mózg nas oszukuje w różnych sytuacjach i w różnych sytuacjach otrzymujemy sygnał głodu, chociaż w tym momencie zdecydowanie nie potrzebujemy jedzenia.

Jakie powody zmuszają nas do jedzenia

  • Oglądanie programów kulinarnych. Potrawy gotowane w telewizji nie zawsze są zdrowe. Często zawierają dużo tłuszczu i kalorii, co może zagrozić Twojej sylwetce. To nie przypadek, że ci, którzy często oglądają programy kulinarne, przybierają na wadze łatwiej niż ci, którzy ich nie oglądają. Oglądanie pobudza chęć zjedzenia czegoś, nawet jeśli wcale nie jesteś głodny.
  • Pragnienie jedzenia czerwonego i pomarańczowego. Ludzie podświadomie wybierają żywność w jaskrawych kolorach, ponieważ uważają, że zawierają więcej witamin i minerałów. Ale najlepiej nie skupiać się na tłustych, wysokokalorycznych potrawach, takich jak chipsy i nachos, o których wiadomo, że są niezdrowe.
  • Obserwując torby z jedzeniem na ladzie. Oglądanie jedzenia na stole lub na ladzie barowej wywołuje u nas pozbawiony motywacji apetyt. To tak, jakbyś nie mógł oprzeć się pokusie zjedzenia tego jedzenia, a to tylko zagraża Twojemu zdrowiu i sylwetce. Lepiej więc od razu po powrocie do domu wszystkie zakupione produkty odłożyć na półki.
  • Obserwuj, jak inni jedzą. Zwykle nie możesz się oprzeć daniu zamówionemu przez znajomych, nawet jeśli już jedłeś. Nawet jeśli jesteś pełny, nagle czujesz się głodny. Przyczyna? Mózg ma tendencję do dostosowywania się do rytmu otaczających go ludzi, aby sytuacja była bardziej uspokajająca.
  • Używaj dużych talerzy. Używając dużych talerzy, jesteś nieświadomie zmuszony do zjedzenia większej ilości, aby dokończyć całe jedzenie, które się na nich znajduje. Problemem są oczy, które oszukują mózg, myśląc, że te części są mniejsze, niż się wydaje.
  • Czuję się szczęśliwy. Wbrew temu, co myślisz, nie jesz więcej tylko wtedy, gdy jesteś smutny. Kiedy człowiek czuje się szczęśliwy, ma też tendencję do jedzenia więcej, a powód jest dość prosty. Nie zwracasz uwagi na ilość spożywanych kalorii i zjadasz, kiedy jesteś głodny.
Rating
( No ratings yet )
Elite Strefa Kobiet