Jak wyhodować dużą śliwkę – 5 wskazówek od eksperta

Śliwkę można nazwać kapryśną, bo jeśli czegoś jej zabraknie, to nie będzie zbiorów w sezonie, a nawet jeśli będzie, to nie będzie ich dużo. Oprócz leczenia szkodliwych owadów, należy również odpowiednio dbać o śliwkę.

Jaką glebę lubi śliwa?

Śliwka woli gleby obojętne i lekko zasadowe o kwasowości pH = 6,5-7,5. Jeśli drzewo rośnie w cieniu, przyjrzyj się bliżej glebie; być może gleba stała się kwaśna i zaczął tworzyć się mech. W takim przypadku należy natychmiast podjąć działania w celu odtlenienia, na ratunek przyjdzie mąka dolomitowa. Wystarczy kilka razy w sezonie rozrzucić go w kręgu pnia drzewa. Zawiera aż 90% substancji neutralizujących kwasowość.

Nawóz śliwkowy

Musisz regularnie karmić śliwkę i pamiętaj o dodaniu azotu na wiosnę. Możesz lekko wykopać okrąg pnia drzewa i dodać obornik. Śliwka również potrzebuje suplementacji wapniem; bez niej owoce będą bardzo słabo kształtowane.

Oprócz nawożenia śliwki wymagają odpowiedniego podlewania. Na obszarach zbyt wilgotnych będzie odczuwalna depresja; gleba powinna być umiarkowana i niezbyt sucha.

Moje domowe zbiory śliwek

Regularne podlewanie jest ważne

System korzeniowy śliwki nie jest samowystarczalny i nie toleruje silnego wysuszenia, szczególnie w sezonie gorącym. Ważne jest zapewnienie regularnego podlewania, zwłaszcza w okresie jajników i owocowania. Proszę również wziąć pod uwagę fakt, że po posadzeniu sadzonki na zbiory śliwki trzeba czekać nawet 7 lat. Istnieją odmiany, które zaczynają owocować w drugim roku, ale jest to rzadkie.

Śliwka z owocami

Skorzystaj z tych zaleceń, a na pewno będziesz mieć obfite zbiory śliwek. Powodzenia przyjaciele!

( 4 oceny, średnie 5 z 5 )

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z przyjaciółmi:

Rating
( No ratings yet )
Elite Strefa Kobiet