Trenerka podzieliła się lifehackami, jak zdrowo się odżywiać za mniejsze pieniądze

Zdjęcie: z otwartych źródeł

Powinniśmy nauczyć się rozumieć produkty, rozumieć ich skład, kupować te produkty, które dają nam uczucie sytości

Wśród Ukraińców panuje mit, że zdrowa dieta jest droga, więc nie każdego na nią stać. Ale w rzeczywistości często ludzie muszą wydawać dużo pieniędzy na leczenie chorób, które powstają w wyniku złej jakości odżywiania. RBC-Ukraina opowiada o tym, jak zdrowo jest jeść i nie wydawać dużo pieniędzy, cytując wpis trenera Jurija Popko na Facebooku.

Czy zdrowe odżywianie może być ekonomiczne?

„Zdrowe odżywianie może być ekonomiczne, jeśli nie mówimy o tym, jak przeżyć za 1000–2000 UAH miesięcznie. Przecież przy takim budżecie nie można mówić o zdrowym odżywianiu, ponieważ człowiek wybierze najtańsze produkty, które często się składają z surowców niskiej jakości i którzy nie będą w stanie pokryć dziennego zapotrzebowania na białka, tłuszcze, węglowodany, witaminy i minerały – mówi trener.

Zauważa, że ​​często ludzie po prostu nie wiedzą, co kupić i czym można zastąpić.

„Jest sporo produktów budżetowych, które w rzeczywistości są znacząco zdrowymi analogami, które kosztują 5-10 razy więcej, ale ludzie je kupują i mocno wierzą, że stają się zdrowsze, a często też kupują je, bo są smaczne i nie myślą o nasyceniu i ich wpływie na nasz organizm” – mówi Popko.

Trener podkreśla, że ​​kierując się zaledwie kilkoma zasadami, można zmniejszyć budżet żywnościowy, a dieta stanie się zdrowsza i satysfakcjonująca.

„Nie chodzi tu tyle o oszczędności, ile o racjonalność wydatków” – podkreśla ekspert.

Jak odżywiać się zdrowo, nie wydając dużo pieniędzy

„Kupuj produkty świeże, co najważniejsze, nieprzetworzone; im mniej ludzi macza w nich ręce i coś z nimi robi, tym zdrowszy i tańszy jest ten produkt” – mówi Popko.

Co kupić, żeby było bardziej oszczędnie:

  • płatki z torebki zamiast owsianki błyskawicznej
  • kawałek mięsa zamiast kiełbasy
  • świeże ryby zamiast konserw rybnych
  • świeże warzywa i zioła zamiast gotowych sałatek

„Musimy nauczyć się rozumieć produkty, rozumieć ich skład, kupować te produkty, które dają nam uczucie sytości. Rozumiejąc skład produktów, będziemy wiedzieć, jakie są alternatywy dla tego czy innego produktu za mniejsze pieniądze” – wyjaśnia trener.

Warto zwrócić także uwagę na ceny w miejscu zakupu. Często ceny podobnych produktów w różnych sklepach i supermarketach różnią się o 30-50%.

Zdrowa, satysfakcjonująca i niedroga żywność:

  1. kasza gryczana, płatki owsiane i inne duże zboża
  2. makaron durum
  3. mąka
  4. Ziemniak
  5. jajka
  6. filet z kurczaka/indyka
  7. podroby (serca, komory, wątroba)
  8. Biała kapusta
  9. marchew i buraki
  10. śledź, makrela, karaś, karp
Rating
( No ratings yet )
Elite Strefa Kobiet