5 prostych oznak, że jako dorosły masz zdrowe relacje z rodzicami

Zdjęcie: z otwartych źródeł

Powinieneś być świadomy oznak wskazujących na normalną relację z rodzicami w wieku dorosłym.

Silna i zdrowa relacja z rodzicami sprzyja odpowiedniej komunikacji z nimi. Dają mnóstwo pozytywnych emocji i tego, że zawsze możemy znaleźć wsparcie, nawet jeśli jesteśmy już dorośli. Powinieneś być świadomy oznak wskazujących na normalną relację z rodzicami w wieku dorosłym. Poinformowała o tym RBC-Ukraina, powołując się na stronę Instagram psycholog Iriny Kulik.

Obustronne uznanie

Dzieje się tak dlatego, że jeśli szanujesz rodziców, oni szanują także Twoje poglądy i decyzje. Jeśli rodzice wspierają Cię we wszystkich Twoich wysiłkach, to masz idealnych rodziców. Przecież wsparcie bliskich jest zawsze ważne w każdej sprawie, ale zdarzają się też przypadki, gdy tak nie jest.

Otwarta komunikacja

Psycholog stwierdziła, że ​​zdrowa relacja z rodzicami oznacza, że ​​można z nimi otwarcie rozmawiać na każdy temat i wyrażać swoje myśli, bez obawy przed potępieniem.

Wsparcie

W szczególności możecie, jeśli zajdzie taka potrzeba, wspierać się nawzajem emocjonalnie i fizycznie.

Źle jest, gdy dzieci ukrywają swoje emocje przed rodzicami. Często jest to oznaką dużego problemu w relacji dziecka z mamą lub tatą.

Nie zamykaj się na dziecko i nie odwracaj jego uwagi od uczuć. Słuchaj uważnie i staraj się zrozumieć.

Niezależność

Każdy z nas ma swoją własną przestrzeń i możliwość podejmowania własnych decyzji bez poczucia natrętności.

Wspólne chwile

Możesz cieszyć się czasem spędzonym z rodzicami, dzielić się zainteresowaniami i zabawą. W takich momentach nie będziesz się bać, że rodzice Cię nie zrozumieją lub będą Cię osądzać za pewne czyny.

W szczególności będziesz mieć pewność, że otaczasz się ludźmi, z którymi czujesz się dobrze.

Jak poprawić relacje z rodzicami

Nie ma uniwersalnych strategii ani magicznych wskazówek. Każda sytuacja jest indywidualna. Jeśli zdecydujesz się poprawić swój związek, opieraj się na swoim doświadczeniu i historii relacji z rodzicami.

Najpierw musisz zrozumieć, co już zrobiłeś i co z tego wynikło. Najpierw jednak upewnij się, że naprawdę jesteś gotowy na poprawę swoich stosunków z rodzicami. Najlepiej usiąść i sporządzić listę 5-10 odpowiedzi na pytanie „dlaczego”, tak aby każdy kolejny element wynikał z poprzedniego. Pomoże Ci to zrozumieć, czego oczekujesz od komunikacji.

Rating
( No ratings yet )
Elite Strefa Kobiet